Strekktak Asta M i interiøret
Kompetent design av taket er et viktig skritt i arrangementet av ethvert rom. Blant de forskjellige typer takfinisher har strekkmodeller vunnet popularitet på det russiske markedet. Fordelene deres er attraktivt utseende, rask installasjon og enkel vedlikehold.
Men nå vil du ikke overraske noen med vanlige blanke eller matte strekklerreter. Av større interesse er originale ideer og nye designmuligheter.
Egendommer
Et særtrekk ved aktiviteten til Asta-produksjonsfabrikken er bruken av innovative teknologier. Det er en innenlandsk produsent av strekktak, hvis nivå av produktkvalitet er bevist av sertifikater, et etablert produksjonssystem, leverings- og installasjonstjenester.
I tillegg til disse aktivitetsområdene er selskapet "Asta M" engasjert i levering av komponenter fra utlandet og installasjon av belysningssystemer.
Modeller
Utvalget av fabrikken inkluderer ikke bare tradisjonelle blanke eller matte tak, men også andre varianter av malerier og design for enhver smak:
- Satengfilmen ligner et stoff. Den har en delikat nyanse av perlemor som kan kombineres med forskjellige farger på lerretet. Det er mulighet for å bruke fotoutskrift. Sømmene til et slikt tak vil ikke være merkbare under installasjonen. Og selve materialet vil vare lenge, da det er veldig slitesterkt. Den kan vaskes om nødvendig;
- Gjennomsiktige lerreter perfekt for rom uten naturlig lys og for sonering av et område. Baklyset er plassert under filmen, som skaper en imitasjon av et vindu. Fargen på filmen og bakgrunnsbelysningen kan variere;
- Tøylerreter laget av et spesielt polyestermateriale impregnert med en spesiell polymerløsning. På grunn av dette er de holdbare. Enkelt farget, dekorert med skinnende detaljer og fotoutskrift;
- Akustiske tak - dette er perforerte plater som isolerer støy, forbedrer akustikken i rommet. Diameteren på perforeringene varierer fra 0,01 til 0,18 cm.En slik modell vil ikke bare dekorere interiøret, men vil også undertrykke støy i rom med høy musikk eller lyder. Praktisk ved at du kan skjule kommunikasjon under dem;
- Modeller med flere nivåer består av en aluminiumsramme og en PVC-plate. Materialene til lerretet er kombinert, formen på strukturen kan også være forskjellig - oval, firkantet, med buede linjer. Det trinnvise installasjonsprinsippet bidrar til å visuelt forstørre rommet og plassere stilistiske aksenter i rommet.
Nye ting
Blant innovasjonene til Asta-produksjonen skiller følgende typer tak seg ut:
- Double Vision design. For å lage den brukes en hvit polyvinylkloridfilm, overflaten er matt.
Det er to typer - den ene inkluderer et hvitt tak med et mønster som vises etter å ha slått på LED-bakgrunnsbelysningen. Effekten oppnås på grunn av fotoutskriften påført filmen fra baksiden, den andre visningen består av to mønstre, hvorav det ene alltid er synlig, det andre mønsteret er synlig etter å ha slått på den kunstige belysningen.
Et slikt tak vil legge til lysstyrke og originalitet til et bolig- eller kontorinteriør. Den kan brukes til å dele rommet i et rom i soner. Et annet utvilsomt pluss er muligheten til å bruke fotoutskrift.
- Perforert himling er et lerret med perforering i form av ulike mønstre og mønstre. Utskårne figurer vises takket være installasjonen av to-lags PVC-filmer. En av dem fungerer som en solid base, ved hjelp av de andre perforerte mønstrene lages.Vanligvis er de valgt slik at kontrast skapes, deretter er de dekorert med en baguette.
Utskårne tak er et felt for fantasi. En kombinasjon av mønstre, hengende elementer, lek med belysning vil skape en unik atmosfære i rommet og bidra til å skjule takfeil. Tak kan til og med erstatte ventilasjonssystemet.
- Skyhøye tak Inkluderer spesialprofiler med LED-perimeterbelysning. Takket være lampene skapes ønsket effekt og ulike komposisjoner i taket.
Det finnes flere typer skyhøye tak når det gjelder nivåer og form. Type design, materialet til de brukte lerretene, lysstyrken og fargen på bakgrunnsbelysningen kan velges individuelt.
En interessant løsning er bruken av flere fargede PVC-filmer og fotoutskrift, kombinert med belysning. For eksempel er tak med stjernehimmel ideelle for barnerom.
Skyhøye tak er mye brukt både i hjemmeinnredning og for å lage uvanlige design i restauranter og klubber, spa og svømmebassenger.
Litt mer om stoffstrekktak fra Asta M, se under.
Kommentaren ble sendt.